Životinjska farma
Galerija Šira

Organizator

Galerija Šira

Galerija Šira prva je galerija Akademije likovnih umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu, namijenjena izlagačkoj djelatnosti studenata. Preradovićeva 13, Zagreb.

Izlagači

Studenti
QR Code

Trajanje

01 - 11 lip 2022
Izložba je završila!

Animal farm

Izložba scenografije, kostimografije i vizualnog identiteta opere

Izložba kroz skice, kostime, filmove,dijelove scenografije i publikacije predstavlja dio kreativnog procesa nastanka scenografskog i kostimografskog rješenja, te vizualnog identiteta opere-basne Igora Kuljerića pod nazivom Animal Farm, nastaloj prema slavnom istoimenom romanu britanskog pisca Georgea Orwella.

Opera je izvedena 27. i 28. studenoga 2021. godine u KD Vatroslav Lisinski u Zagrebu povodom 100.-te obljetnice osnivanja Muzičke akademije. Autori scenografije i kostimografije su studentice i studenti Akademije likovnih umjetnosti i Tekstilno-tehnološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Operu Animal Farm izveli su solisti, zbor i orkestar Muzičke akademije pod ravnanjem Mladena Tarbuka. Redatelj opere je Krešimir Dolenčić, a koredateljica Kristina Grubiša (ADU). U projektu je sudjelovalo više od 180 studenata glazbe uz podršku gotovo stotinu studenata Akademije dramske umjetnosti, Akademije likovnih umjetnosti te Tekstilno-tehnološkog fakulteta. Ovaj izuzetan projekt nastavak je dugogodišnje tradicije povezivanja studenata Sveučilišta u Zagrebu kroz operne suradnje.

NA PROJEKTU ANIMAL FARM SUDJELOVALI SU:

Libreto: Igor Kuljerić i Sonia Wild Bićanić prema romanu Georgea Orwella

Praizvedba opere: Zagreb, 5. travnja 2003. godine

SURADNJA

Muzička akademija, Akademija dramske umjetnosti, Akademija likovnih umjetnosti, Tekstilno-tehnološki fakultet, Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog

Dirigent: Mladen Tarbuk, red. prof. art.

Redatelj: Krešimir Dolenčić, izv. prof. art.

Koredateljica: Kristina Grubiša, 1. godina diplomskog studija Dramaturgija – kazališna režija i radiofonija (mentor: Tomislav Pavković, izv. prof. art. / ADU)

Scenski pokret i koreografija: Blaženka Kovač-Carić, izv. prof. art.,

Matea Bilosnić, ass.,

Dea Presečki, ass.

Zborovođa: Jasenka Ostojić, red. prof. art.

Dirigent reprize: Mateo Narančić, 4. godina integriranog studija Dirigiranje (mentor: Mladen Tarbuk, red. prof. art. / MA)

Raspis notnog materijala: Vanja Kuljerić | www.igorkuljeric.com

Umjetnička savjetnica: Ivana Bilić, izv. prof. art.

Jezična savjetnica za engleski jezik: dr. sc. Jelena Parizoska, doc.

Prijevod libreta: Maja Winkler

Dramaturgija: Mihovil Rismondo, 2. godina diplomskog studija Filmsko pismo i dramsko pismo

Kostimografija:

Osmišljavanje i izrada kostima (TTF): studentice 1. godine studija Tekstilni i modni dizajn, smjer Kostimografija (2020./2021.): Lucija Agić Petra Grgić Paula Kunc Anđela Lovrić Paula Peloza Josipa Primorac Martina Ružić Laura Špoljar Mihaela Šušković Ana Vidić Elizabeta Vuković Paula Zoričić

Izrada kostima (TTF): studenti 1. godine studija Tekstilni i modni dizajn, smjer Kostimografija (2021./2022.) Sara Bardić Sofija Curiš Josip Đerek Teodora Kralj Ema Marković-Imbrija Ana Roko

Osmišljavanje i izrada obuće (TTF): studentice studija Testilni i modni dizajn, smjer Dizajn obuće, Studijska jedinica Varaždin (2020./2021.)

Lara Bobek, 2. godina Sara Stojko, 3. godina Dora Kranjec, 3. godina Sanja Makšan, 3. godina

Kostimografski dodatci (ALU): studenti 2. godine preddiplomskog studija, smjer Kiparstvo Lara Kraš Tiana Pozaić Kristijan Popović Dorotea Kovačić

Suradnici na kostimografiji:

Šminka i frizura: Irena Königsknecht Ana Kustre Elena Imširović (Do šminke i frizure za pol vure). 

Prostoria d.o.o

Scenografija (ALU) Osmišljavanje i izrada scenografije i rekvizita (2020./2021. i 2021./2022.):

Margareta Belančić, 1. godina diplomskog studija Likovna kultura, nastavnički smjer

Magdalena Biškup, 3. godina preddiplomskog studija Grafika

Marta Dolenčić, 3. godina preddiplomskog studija Grafika

Jiao Guo, 4. godina preddiplomskog studija Slikarstvo

Ivana Krnjak, 1. godina diplomskog studija Likovna kultura, nastavnički smjer

Luka Pacek, 1. godina diplomskog studija Kiparstvo

Bernardica Svaguša, 1. godina diplomskog studija Likovna kultura, nastavnički smjer

Lana Zubović, 3. godina preddiplomskog studija Grafika

Osmišljavanje scenografije i rekvizita (2020./2021.):

Ivan Čunović, 1. godina diplomskog studija Likovna kultura, nastavnički smjer

Jakov Pašalić, 3. godina preddiplomskog studija Likovna kultura, nastavnički smjer

Elena Štrok, apsolventica diplomskog studija Grafika Monika Taborski, 1. godina diplomskog studija Slikarstvo

Mentori: Mirjana Vodopija, red. prof. art. (ALU) dr. art. Ida Blažičko, doc. (ALU) Dragutin Broz, umj. sur. (ALU)

Videoanimacije (ALU)

Nataša Devčić, 1. godina diplomskog studija Grafika

Marta Dijak, 3. godina preddiplomskog studija Slikarstvo

Lucija Guberac, 3. godina preddiplomskog studija Slikarstvo

Nikolina Žabčić, 2. godina diplomskog studija Animirani film i novi mediji, smjer Animirani film

Mentori: Mirjana Vodopija, red. prof. art. (ALU) Lav Paripović, ass. (ALU)

Suradnik na scenografiji: Goran Latinčić

Suradnik na scenografiji i animacijama: Tomislav Krajcer

Oblikovanje svijetla (ADU) studenti diplomskog studija Snimanje – smjer: Oblikovanje svjetla

Anja Sekulić, 1. godina

Anđela Kusić, 2. godina

Bartul Pejaković, 1. godina, asistent na oblikovanju svjetla

Mentori: Deni Šesnić, izv. prof. art. (ADU) Vesna Kolarec, ass. (ADU) Suradnik na svjetlu: Martin Šatović

Snimanje i fotografija (ADU) studenti preddiplomskog studija Snimanje – smjer: Snimanje

David Bakarić Mihaljević, 2. godina

Vid Redža, 2. godina

Ivan Idžojtić, 2. godina

Ina Herenčić

Palma Poljaković

Mentor: Tonći Gaćina, ass. (ADU) Davor Konjikušić, ass (ADU)

Režija (ADU):

Tihana Martinjak, 2. godina preddiplomskog studija Filmska i televizijska režija

Mentor: Tonći Gaćina, ass. (ADU)

Vizualni identitet (ALU):

Lana Zubović, 3. godina preddiplomskog studija Grafika

Mentor: Svjetlan Junaković, red. prof. art. (ALU)

Audio efekti:

Nikola Krgović

Produkcija:

Izvršna produkcija (ADU):

Ida Klemenčić, 2. godina diplomskog studija Produkcija – smjer: Produkcija scenskih i izvedbenih umjetnosti

Laura Pribanić, 1. godina diplomskog studija Produkcija – smjer: Produkcija audiovizualnih i multimedijskih projekata

Mentorica: dr. sc. Iva Hraste-Sočo, doc. (ADU)

Izvršna produkcija: Vesna Rožić (MA)

Koordinacija produkcije: Gabriela Paradžik (MA)

Odnosi s javnošću: Ivana Sansević Ida Szekeres (MA)

Uloge:

Major, svinja, bariton Boris Beus, 5. godina integriranog studija Pjevanje

Davor Nekjak, 5. godina integriranog studija Pjevanje

Squealer, svinja, sopran Nikolina Hrkać, 5. godina integriranog studija Pjevanje

Neža Vasle, 5. godina integriranog studija Pjevanje

Napoleon, svinja, mezzosopran Tena Lončarević, 5. godina integriranog studija Pjevanje

Emilia Rukavina, apsolventica integriranog studija Pjevanje

Snowball, svinja, mezzosopran / kontratenor Katarina Kopjar, umjetničko usavršavanje

Marin Vitas, umjetničko usavršavanje Mollie, kobila, sopran

Gabriela Hrženjak, 5. godina integriranog studija Pjevanje

Marija Salečić, 4. godina integriranog studija Pjevanje

Moses, gavran, bas Lobel Barun, 2. godina integriranog studija Pjevanje

Boris Beus, 5. godina integriranog studija Pjevanje

Benjamin, magarac, bariton Benjamin Šuran, 2. godina integriranog studija Pjevanje

Clover, kobila, sopran Stefani Pijetlović, 4. godina integriranog studija Pjevanje

Patricia Žudetić, apsolventica integriranog studija Pjevanje

Boxer, konj, tenor Roko Radovan, 4. godina integriranog studija Pjevanje

Muriel, koza, mezzosopran Ines Grubišić, 2. godina integriranog studija Pjevanje

Laura Marincel Haller, 3. godina integriranog studija Pjevanje

Mr. Pilkington, tenor Matic Zakonjšek, 5. godina integriranog studija Pjevanje Aljaž Žgavc, 2. godina integriranog studija Pjevanje

Psi i farmeri Studenti 2. godine diplomskog studija Gluma: Filip Lugarić Lara Nekić Ema Šunde Lana Ujević

Kokoši: Lorena Herman, Maja Kireta Lukavečki, Lucija Matković, Suzana Simić, Ana Tomšić

Ovce: Petra Cik, Vlatka Kladarić, Lucija Klarić, Katarina Margaretić, Darija Miletić, Ema Tiljak

Krave: Mihaela Antolović, Lara Knežević, Matilda Milković, Lara Vujasinović

Prasci: Vid Begić, Mihael Hižak, Dominik Kiseljak, Matija Kranjčić, Pavel Novak, Dino Prpić, Stefano Surian

Zbor Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu

Orkestar Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu

Rektor Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Damir Boras

Dekani Igor Lešnik, red. prof. art. Davor Švaić, red. prof. art. Tomislav Buntak, izv. prof. art. dr. sc. Anica Hursa Šajatović, izv. prof.

Ravnatelj Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog Dražen Siriščević

Autorica fotografije na pozivnici: Palma Poljaković (ADU)


Ova izložba je završila.